هیات ورزش‌های پهلوانی و باستانی یزد راهیابی دانشجوی دانشگاه علم و هنر را به اردوی تیم ملی زورخانه ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، دبیر هیات وزرشهای پهلوانی و باستانی یزد اسامی پنج نفر از باستانی کار های یزدی را به اردوی تیم ملی اعلام نمود که در این بین یکی از دانشجوی موفق دانشگاه علم و هنر در این فهرست بود.

این افراد که در رقابت‌های انتخابی تیم ملی ورزش‌های زورخانه ای بزرگسالان کشور در تهران برگزار شده بود، شرکت و نفرات برتر به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

این رقابت‌ها با عنوان بزرگداشت هفته دولت و جام شهیدان رجایی و باهنر طی دو  روز (پنجشنبه و جمعه  ۱۱  و ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۰)  با حضور مدعیان کسب عنوان برتری و تصاحب پیراهن تیم ملی از ۲۰ استان کشور اعم از آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، قزوین، کرمان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان، مرکزی و یزد در مجموعه فرهنگی ورزشی غدیر تهران (دانشگاه علوم انتظامی امین) برگزار شد.

سرانجام 30 نفر از ورزشکاران برتر در این رقابت‌ها من جمله محمدحسن عبهر از دانشجویان موفق علوم ورزشی دانشگاه علم و هنر به اردوی تیم ملی دعوت شدند که  پس از کسب امتیازات لازم از داوران مسابقه و نظر کمیته فنی فدراسیون برای اردوهای آتی تیم ملی بزرگسالان دعوت می‌شوند.

محمدهاشم روغنی افزود: دعوت از پنج باستانی‌کار یزدی برای حضور در اردوی تیم‌ملی نشان از ظرفیت و توانایی خوب ورزشکاران استان برای کسب افتخار برای کشور دارد و تیم‌ملی ورزش پهلوانی و باستانی با حضور بازیکنان برتر یزد در مسابقات آینده برای کسب افتخار برای  ایران بیش از قبل موفق خواهند بود. 

شایان ذکر است با مصاحبه روابط عمومی دانشگاه علم و هنر با محمد حسن عبهر گفت: من از سال ۹۱ تا الان در رشته پهلوانی و زورخانه ای فعالیت دارم. از سال ۹۳ ورزش حرفه ای را شروع کردم. سال ۹۶ در مسابقات جام ستارگان کشور رده سنی نوجوانان مقام سوم تیمی رو کسب کردم. در سال ۹۷ در مسابقات کشوری کردستان مقام دوم در رشته ی کباده  در سال ۹۷ مسابقات زورخانه ای ساحلی اصفهان مدال سوم تیمی، مدال سومی در رشته سنگ و مدال سومی در رشته کباده و مدال دومی در رشته  کشتی پهلوانی دریافت نمودم. سال ۹۸ به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدم و در حال حاضر جزو نفرات برتر تیم ملی بزرگسالان هستم.